sobota, 14 września 2013

Jak wybrać perfumy dla siebie. A na prezent?

Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie:). Ale bez obaw, są sposoby, aby dokonać odpowiedniego
http://forum.femmeactuelle.fr
wyboru. Zapoznajcie się z podstawowymi zasadami:
  • Indywidualnie! To Ty masz czuć się dobrze w danym zapachu! Poza tym, perfumy pachną na każdym inaczej. (dlaczego? przeczytaj- http://purebelleza.blogspot.com/2013/08/prawdziwe-tanie-wzglednie-perfumy.html), co więcej każdy z nas inaczej odbiera dany zapach. Kieruj się swoim gustem!
  • Czas i spokój. Kupowanie perfum w pośpiechu skazane jest niemalże na pewno na porażkę. Moja współlokatorka wywaliła ostatnio dezodorant perfumowany, kupiła go w biegu. W domu stwierdziła, że śmierdzi...Nie zalewaj się zbyt dużą ilością produktów naraz, nie połapiesz się. Lepiej wyjść ze sklepu z pustymi rękami i wrócić na drugi dzień, ale po właściwy flakonik.
  • Lepiej mieć odmienne zapachy na różne okazje. Inne perfumy użyjesz na wieczór, na randkę, a inne na egzamin czy na spotkanie o pracę. Zbyt intensywny czy nieodpowiedni zapach na daną chwilę, może nie wywołać odpowiedniego efektu. 
  • nigdy nie kieruj się modą, marką, ceną!
  • zastanów się, który zapach "z natury" lubisz najbardziej. Czy będzie to zapach świeżych kwiatów, siana, lasu a może owocowy? To pomoże Ci naprowadzić się na jedną z kategorii zapachowej i zawęzić poszukiwania. 
  • jeżeli masz sprawdzony i lubiany zapach z danej kategorii, prawdopodobnie inny zapach z tej samej kategorii również może przypaść Ci do gustu. Nie jest to jednak regułą.
Perfumy na prezent?
Kiepski pomysł, jeśli ma być kupiony zupełnie w ciemno, albo na podstawie wyboru własnego nosa. Zakup będzie w 100% udany, wtedy, gdy kupimy produkt już używany przez daną osobę, albo wiemy, który dokładnie zapach jej się podoba. Istnieje co prawda szansa, że trafimy w 10 w ciemno, ale po co ryzykować nietrafionym podarkiem?

A poniżej przedstawiam kompilację z ciekawymi flakonikami perfum, które wybrałam specjalnie dla Was:) Perfumiarstwo to sztuka. Sztuka komponowania zapachów i sztuka tworzenia pięknych opakowań.

Pachnących snów;)

1 komentarz:

  1. Ja robię tak, że idę do perfumerii i próbuję sobie różne perfumy. Jak nie mogę iść to wpisuję w google "próbki perfum", kupuję sobie je przez neta i próbuję. Jak spodoba mi się jakiś zapach to sprawdzam jakie ma nuty zapachowe i szukam podobnych.

    OdpowiedzUsuń