środa, 18 września 2013

Złoto, diamenty... i perfumy

perfumy jabłko

To cudeńko, które widzicie powyżej, to obecnie najdroższe perfumy świata. Powstały w ilości...jednego egzemplarza.


DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance

Flakon ma przypominać kształtem jabłko (nawiązanie do Nowego Jorku – Big Apple). Nakrętkę zdobi owalny kanarkowy diament (2,43 karata). Na nakrętce ułożone są też budynki nowego Yorku z 2700 diamencików, a czas ułożenia tego dzieła to 1,5 tys. godzin!  Ale to nie koniec atrakcji. Flakon spoczywa na podstawie z turkusowego turmalinu, owalnego 7-karatowego szafiru ze Sri Lanki, 15 różowych australijskich diamentów, czterech diamentów z różanym cięciem, owalnego rubinu (3 karaty) i diamentu w kształcie gruszki (4 karaty)!!!
Perfumy zostały wycenione na 1 milion dolarów! Już trafiły do księgi rekordów Guinessa. W zeszłym roku flakonik odbywał podróż po naszym globie. Teraz jest wystawiony na aukcje, której dochód ma zasilić konto organizacji Action Against Hunger. Szczytny cel:)
II miejsce zajmuje:
Clive Christian Imperial Majesty


Dopóki nie pojawił się DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragrance (2011), Imperial Majesty były najdroższymi perfumami ostatniej dekady - ok 215 tys dolarów. Zapach można kupić dużo taniej w "zwykłych" buteleczkach. Jak poprzednio, o kwocie Imperial Mejesty w specjalnym wydaniu decyduje flakonik...Pół litra!!! czystych perfum zamknięto we flakonie z kryształu Baccarat i 18-karatowego złota, ozdobionym 5-karatowym diamentem:). Stworzono 10 takich flakoników, przy czym 5 zostało puszczonych do sprzedaży.

Koszt wyprodukowania samych perfum to najczęściej ok 3%, reszta to projekt buteleczki, materiały potrzebne jej wykonanie, reklama....

Pozdrowienia z Siedlec!

2 komentarze:

  1. można się dosłownie - poczuć jak milion dolarów ;) ciekawy pomysł na artykuł. Pozdrawiamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne te perfumy ( w zasadzie to flakon:p). Bałabym się wziąć do ręki:)

    OdpowiedzUsuń