piątek, 6 września 2013

Cellulit? Wypryski, trądzik? Zapraszam do solanki:)

Kąpiel solankowa jest świetną (i przyjemną:D) metodą walki z cellulitem!
Ostatnio wspomniałam o Aquaparku we Wrocławiu, przy okazji recenzji balsamu pod prysznic Nivea.
A dokładnie pisałam, że jestem jego stałą bywalczynią. Co tam robię? Relaksuję się w solance <3. I będzie tak, dopóki nie zrobi się baaardzo zimno. A nawet, jeśli się zrobi, to może będę paradować w basenie w czapce?;). A co!

źródło fotografii: CENEO
Drogie Panie, prawdopodobnie nie ma kobiet na świecie, które nie miałaby mniejszych bądź większych problemów z cellulitem czy brakiem jędrności. Gdzieś, kiedyś czytałam, bodajże w Travel czy National Geographic (na pewno jedno z  tych 2, stawiam na NG), że tylko murzynki z jakiś tam plemion nie mają cellulitu. Statystyki szacują jednak, że problem ten dotyczy 90% kobiet i zaledwie 2% mężczyzn. Cellulit jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale też stanem patologicznym tkanki podskórnej. Czynniki predysponujące do powstawania cellulitu to m.in. niewłaściwa dieta, bierny tryb życia, zaburzenia hormonalne, brak znajomości preparatów, które mogłyby zahamować ten proces. Estrogeny sprzyjają przyrostowi tkanki tłuszczowej, a rozrastające się komórki utrudniają krążenie, co w konsekwencji prowadzi do mikrobrzęków w tkance łącznej. Krążenie limfy jak również transport tlenu do komórek tłuszczowych (adipocytów) staje się coraz trudniejsze i w konsekwencji tworzy się cellulit. Wyróżniamy 2 rodzaje cellulitu.:
 • wodny (obrzękowy)
 • tłuszczowy (tak naprawdę rodzaj ten jest późniejszą fazą cellulitu wodnego)
Zaawansowanego cellulitu prawdopodobnie nie da się wyleczyć! Niesamowicie ważne jest zatem zwalczanie pierwszych objawów. Jakimi sposobami? M.in:
 • odpowiednia dieta
 • ruch
 • kosmetyki
 • masaże
 • kąpiele solankowe!
W dzisiejszym poście chciałabym skupić się na kąpielach solankowych. Jakie są ich zalety?
 • poprawiają stan skóry, pomagają w leczeniu wyprysków, trądziku, c e l l u l i t u, odżywiają i nawilżają ciało (co do nawilżania mam mieszane odczucia:))
 • wzmacniają odporność,
 • pomagają usunąć toksyny, kwas moczowy i mlekowy z organizmu (uwalniają się one dzięki rozszerzonym porom. Z drugiej strony pochłaniane są zawarte w solance minerały), 
 • wpływają korzystnie na samopoczucie, łagodzą stany napięcia i zmęczenia,
 • działają pomocnie w schorzeniach reumatycznych, chorobach stawów i układu oddechowego, nerwobólach,
 • wspomagają walkę z nadmierną potliwością. 
Co rozumiem pod pojęciem kąpieli solankowych? Czy tylko w różnego rodzaju parkach wodnych, centrach SPA czy uzdrowiskach mamy do nich dostęp? Kąpiel taką można samodzielnie przygotować w domu. Sporządza się ją przez dodanie do wody soli, najlepiej wysoko-zmineralizowanej najlepiej leczniczej (np sól bocheńska czy iwonicka).
Dlaczego ja wybieram jednak Aquapark? Dzięki karnetowi multisportowemu (ja posiadam OK system  mam do niego dostęp kiedykolwiek, wejście przez odcisk palca. Polecam szczególnie pojawić się tam wieczorem, basen solankowy znajdujący się na zewnątrz, jest ładnie podświetlony, ciepła woda o temperaturze 32C i ta romantyczna wieczorowa atmosfera, bez wrzeszczących dzieciaków:).Prawdziwy relaks. Największym dobrodziejstwem są jednak masażery. Prócz leżanek (kilkanaście miejsc na oko), w których dzięki wszechobecnym bąbelkom można poczuć się jak w Jacuzzi, są też podwodne natryski biczowe, zlokalizowane na różnych wysokościach, w zależności od miejsca, które chcemy mieć masowane. Ja wybieram prawie zawsze te na poziomie pupy, ud i bioder :P (3 takie są dostępne w basenie solankowym).

Co zyskuję?
Kąpiel solankową i hydromasaż w jednym miejscu jednocześnie. Warto wspomnieć, że wybierając się do salonu na masaż antycellulitowy musimy mieć ze sobą ok 60-100 zł. Więc nawet jeśli jednogodzinne wejście do Aquaparku to koszt rzędu 17-18 zł ulgowy, 19-22 zł normalny, jest to nieporównywalni mniej z klasycznym masażem wyszczuplającym / antycellulitowym. Teraz Aquapark powinien mi podziękować za świetną reklamę. Może dostęp do restauracji gratis?:P

Aha. Należało by jeszcze wspomnieć, że kąpiele solankowe nie są dla każdego:( (współczucia). Niewydolność układu krążenia, oddychania, cięższe objawy nadciśnienia, choroby nerek, układu moczowego, nowotwory, choroby tarczycy, gruźlica, uszkodzona skóra, stany ropne, stany pooperacyjne.

Jeśli jednak nic z tej listy nie możesz sobie przypisać, do zobaczenia w solance!:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz